Λογοτεχνική Ομάδα Γοργογυρίου & Αθηνών

ΦόρουμΗμερολόγιοΣυχνές ΕρωτήσειςΑναζήτησηΚατάλογος ΜελώνΟμάδες ΜελώνΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε | 

H NEA MAΣ ΑΥΛΗ!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
????????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ   Τρι Φεβ 24, 2009 10:37 am

ΚΡΑΤΙΚΟΣ ΘΕΣΜΟΣ, ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΡΟΥΡΗΣΗ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΤΑΞΗΣ. ΣΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ, Η ΛΕΞΗ ΕΙΧΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΟΥ ΟΡΓΑΝΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΗΣ ΕΚΤΕΛΕΣΤΙΚΗΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ. Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ [ΕΛ.ΑΣ.] ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΜΕ ΤΗ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ ΠΟΛΕΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΧΩΡΟΦΥΛΑΚΗΣ. ΥΠΑΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 2007 ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ, ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΩΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΦΡΟΥΡΗΣΗ ΤΩΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ, ΤΗΝ ΤΗΡΗΣΗ ΤΩΝ ΝΟΜΩΝ, ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΙΑΤΑΞΕΩΝ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ, ΤΗ ΔΙΑΣΦΑΛΗΣΗ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑΞΗΣ, ΤΗΝ ΠΡΛΗΨΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ ΤΩΝ ΑΔΙΚΗΜΑΤΩΝ, ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΑΤΥΧΗΜΑΤΩΝ. ΤΟ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΣΩΜΑ ΥΠΟΔΙΑΙΡΕΙΤΑΙ ΣΕ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΥΣ ΚΛΑΔΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΜΕΙΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΣΗΣ ΟΠΩΣ Η ΟΜΑΔΑ Ζ, Η ΔΙΩΞΗ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ, Η ΑΜΕΣΗ ΔΡΑΣΗ, Η ΤΡΟΧΑΙΑ, Η ΔΙΩΞΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ. ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣ Ο ΕΛΗΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΒΙΩΝΕΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ, ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ, ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΕΞΟΥΣΙΑΣ, ΚΑΤΑΠΑΤΗΣΗ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑ ΑΠ'ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΣ [ΕΛ.ΑΣ.] ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟΙ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΩΝ ΚΛΕΦΤΩΝ, ΤΩΝ ΕΜΠΟΡΩΝ ΝΑΡΚΩΤΙΚΩΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΛΕΟΝ ΦΥΛΑΚΙΣΜΕΝΟΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΛΟΙΠΟΝ Η ΕΛ.ΑΣ? ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΠΙΟΡΚΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΩΧΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
POOF
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: XAZOKOYTI   Τρι Φεβ 24, 2009 11:04 pm

DYSTYXVS DEN EXOYME ANTILYFUEI TO POSO MEGALO KAKO FERNEI TO XAZOKOYTI MESA STO SPITI MAS. TA PAIDIA EINAI TA PRVTA UYMATA, H KOYBENTA EXEI PLEON XAUEI, O KAUENAS KLEISMENOS STO DVMATIO TOY SKLABOS TOY XAZOKOYTIOY, DYSTYXVS AYTH EINAI H PRAGMATIKOTHTA, PIUANON NA EINAI PLEON POLY ARGA. O EUISMOS EINAI TOSO MEGALOS POY AMFIBALV AN MPOROYN TA MELH MIAS OIKOGENIAS NA PARAMEINOYN MIA BDOMADA XVRIS XAZOKOYTI. O SOSON EAUTON SVUHTV? Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
tsiounis
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: tsiounisa4   Τετ Φεβ 25, 2009 3:17 am

ΜΑΣΚΕΣ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣΑΣ ΑΠΟΤΗΧΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΡΓΟΤΗΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑΡΧΙ ΦΡΟΥΡΗΣΗ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΛΗ
ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΘΕΛΗ ΕΜΠΙΣΤΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ
PEPOS

Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2009

ΔημοσίευσηΘέμα: Ο ΠΑΤΟΣ ΩΣ ΕΞΟΔΟΣ   Τετ Φεβ 25, 2009 11:05 am

ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ, ΚΥΡΙΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΣΑΣ, ΣΤΟΥΣ ΑΞΙΟΛΟΓΟΥΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ. ΑΝ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗ ΔΙΑΒΑΣΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΕΓΩ ΩΣ ΕΛΛΗΝ ΠΟΛΙΤΗΣ ΘΕΩΡΩ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗ ΓΡΑΨΩ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΓΑΡΓΑΛΙΣΩ Τ'ΑΥΤΙΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΑΥΛΙΚΟΙ ΣΑΣ, ΕΓΩ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ Τ'ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ. ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ, ΚΥΡΙΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ Η ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΕΡΙΓΕΛΟΣ ΟΛΛΩΝ ΤΩΝ ΠΙΚΡΑΜΕΝΩΝ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ? Η ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΦΤΑΙΕΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ, ΑΡΑ? ΕΣΕΙΣ, ΝΑΙ ΚΥΡΙΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΕ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ [ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ] ΑΥΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ. ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΑΠΛΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ ΑΝΑΡΩΤΙΩΜΑΣΤΕ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ? ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ?ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΙΚΑΝΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΣΑΣ? Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ ΓΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ. ΑΜΦΙΒΑΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟ ΟΠΤΙΚΟ ΣΑΣ ΠΕΔΙΟ Η ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΒΙΩΝΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ. Η ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ, ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΥΡΙΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ Μ'ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ ΕΠΑΝΙΔΡΥΣΗ? ΜΗΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΕΝΝΟΟΥΣΑΤΕ ΑΛΛΑ, ΚΙ'ΕΜΕΙΣ, ΩΣ ΚΟΥΤΟΙ, ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΑΛΛΑ? ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΕΙΣ? ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΣΕΙΣ? ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ ΓΙΑΤΙ ΩΣ ΒΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΤΑ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ. ΑΝ, ΛΕΩ ΑΝ, ΜΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΝΩ, ΛΕΩ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΦΤΑΙΓΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ Ο ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ? Υ.Γ. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΡΘΡΘ ΤΟΥ Κ. Λ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΓΕΡΟΣ ΤΟΥ ΜΩΡΙΑ. ΤΟ 2004 ΚΑΤ'ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΑΒΑΤΑΙ ΜΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΜΕ ΑΡΙΣΤΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΙΚΑΝΑ ΣΤΕΛΕΧΗ ΚΑΙ ΣΕ ΔΙΑΣΤΗΜΑ 5 ΕΤΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΑΛΥΘΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ, ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ? ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΠΟΙΟ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΩΧΝΕΤΑΙ ΟΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕΓΜΕΝΟΙ ΣΕ ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ? ΜΗ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΦΤΑΙΕΙ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΑΜΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΝΤΙΟΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΤΙΠ ΠΟΝΤΙΟΙ, ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΠΟΝΤΙΟΣ ΔΑΜΩΝ. ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΑ ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΟΝΤΙΟΙ. ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΘΥΠΟΥΡΓΕ ΠΙΘΑΝΟΝ ΜΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ, ΠΙΘΑΝΟΝ, ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΕ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΠΙΔΑ ΜΑΣ,[ ΑΝ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΜΑΣ ΚΛΕΨΑΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ] ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΠΩΣ ΚΑΤΙ Θ'ΑΛΛΑΞΕΙ, ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΝΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ. ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ, ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΘΕΙ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΡΘΙΟ. ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΧΑΙΔΕΒΟΑΥΤΙΑΔΕΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΥΤΑΛΑ. ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ο ΘΕΙΟΣ ΣΑΣ ΕΡΙΧΝΕ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΤΙ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΦΙΞΟΥΝ ΟΙ ΚΩΛΟΙ, ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΟΥΣ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥΣ, ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΒΑΤΟΠΕΔΙΝΟΥΣ, ΓΑΜΩ ΤΑ ΚΑΝΤΙΛΙΑ ΣΑΣ ΤΟΜΑΡΙΑ ΣΑΣ ΠΕΡΝΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΞΕΦΤΥΛΙΣΑΤΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ? ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ????????????????????? ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝ ΠΟΛΙΤΗΣ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών
MA??????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: AΝΘΡΩΠΙΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ   Τετ Φεβ 25, 2009 10:09 pm

ΔΙΚΑΣΤΙΚΗ ΕΞΟΥΣΙΑ. Μια απο τις τρεις εξουσιες στις οποιες, παραδοσιακα, διακρινεται η κρατικη εξουσια στις δημοκρατικες χωρες. Οι τρεις εξουσιες [νομοθετικη, εκτελεστικη, και δικαστικη] πρεπει να διατηρουνται χωρισμενες για την αποφυγη δημιουργιας μιας μοναδικης και ισχυρης εξουσιας που να συγκεντρωνεται σε ενα μονο οργανο. Η δικαστικη εξουσια ασκειται απο το δικαστικο σωμα καιεπαγρυπνει για την τηρηση των νομων, τη διευθετηση των φιλονικιων και την απονομη της δικαιοσυνης. Σε εξαιρετικες περιπτωσεις, μπορει να παραχωρηθει σε μια απο τις αλλες δυο εξουσιες,για παραδειγμα στο Κοινοβουλιο, στην περιπτωση που κατηγορηθει για τη διαπραξη αδικηματος ο Προεδρος της Δημοκρατιας. Ερωτημα, οι Ελληνες πολιτες εχουν εμπιστοσυνη στην Ελληνικη δικαιοσυνη? δυστυχως ΟΧΙ, αυτο δειχνουν ολλες οι ερευνες που εχουν γινει προσφατα. Ας αναρωτηθουν οι κυριοι της δικαστικης εξουσιας γιατι οι πολιτες εχουν αυτη τη γνωμη?
ARKAS

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Ημερομηνία εγγραφής : 21/12/2008

ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΛΛΑΔΑ...   Σαβ Φεβ 28, 2009 9:44 pm

ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΤΟΥ MANAGER/ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΡΤΗΘΗΚΕ ΤΗΝ 25/02 ΚΑΙ ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΚΙ ΕΓΩ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΙΧΘΗΚΑΝ.ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΝΕΒΗ ΜΙΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ,ΦΥΛΑΣΣΟΜΕΝΑ ΣΟΦΡΩΝΙΣΤΙΚΑ ΙΔΡΥΜΑΤΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ.ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΗΣ,Ο ΠΑΛΑΙΟΚΩΣΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΡΙΖΑΙ,ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΙΝΟΥΜΕΝΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΓΚΛΗΜΑΤΟΣ.ΟΙ ΔΥΟ ΑΥΤΟΙ ΤΥΠΟΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ,ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ,ΣΥΝΕΡΓΩΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΝΑ ΑΝΕΒΟΥΝ ΣΕ ΈΝΑ ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΣΤΟ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΤΩΝ ΦΥΛΑΚΩΝ,ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ,ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ,ΤΑΠΕΙΝΩΝΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ,ΤΙΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΡΥΤΕΡΑ,ΙΣΩΣ, ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ .ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ:ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ,ΣΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ Ή ΣΕ ΟΛΙΓΑΡΧΙΚΗ/ΑΠΟΛΥΤΑΡΧΙΚΗ ( Ή ΌΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΣΔΩΣΕΤΕ)?ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΑΣ ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΥΝ?ΓΙΑΤΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΝ ΕΜΠΑΙΓΜΟ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΤΟ ΘΕΛΗΣΕΙ?ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΚΡΑΤΙΚΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΜΕΤΡΑ ΕΧΕΙ ΛΑΒΕΙ (ΑΝ ΈΧΕΙ ΛΑΒΕΙ)?ΠΟΙΑ ΉΤΑΝ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ,ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΡΙΝ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΕ ΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ΤΟ ΊΔΙΟ ΣΥΜΒΑΝ?...ΚΙ ΆΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ,ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ,ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΜΕ ΠΩΣ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΜΑΣ ΓΕΝΙΚΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ.ΟΙ ΘΕΣΜΟΙ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΚΡΑΤΟΣ Ή ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΥΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΝΗ ΕΠΙΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ,ΠΑΡΑΤΗΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΔΥΝΑΜΩΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΝΟΥΝ ΒΕΒΑΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΤΟΥΣ ΑΞΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ,ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ,ΠΟΥ ΕΝΩ ΠΡΙΝ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΜΕ ΣΗΜΑΙΑ ΤΗΝ ΕΠΑΝΙΔΡΥΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΓΚΑΘΙΔΡΥΣΗ ΕΝΟΣ ΔΙΚΑΙΟΤΕΡΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ,ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ,ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΟΜΕΝΗ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΙΚΑΝΗ ΝΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙ,ΜΕ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ,ΤΗΝ ΧΩΡΑ.ΠΑΝΤΩΣ,ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ ΘΕΩΡΗΣΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ,ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ «ΚΑΚΟ»ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΜΟΝΑΧΑ ΣΤΗΝ ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ,ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΑΠΟ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΉΡΘΑΝ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ ΤΙΣ ΤΕΛΑΥΤΑΙΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΕΔΕΙΞΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ,ΝΑ ΑΣΚΗΣΟΥΝ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΑΞΟΥΝ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ.ΟΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ,ΙΔΙΩΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ Ε.Ε.,ΥΠΗΡΞΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΙΔΑΝΙΚΕΣ ΣΥΝΑΜΑ,ΩΣΤΟΣΟ ΟΜΩΣ Η ΕΛΛΑΔΑ,ΕΜΜΕΣΩΣ,ΤΙΣ ΚΛΩΤΣΗΣΕ ΚΑΘΩΣ ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΕΠΙΚΕΝΤΡΩΘΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΒΡΑΧΥΧΡΟΝΙΑ ΕΥΗΜΕΡΙΑ,ΠΑΡΟΡΩΝΤΑΣ ΤΟ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΟ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΌΦΕΛΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΤΥΧΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΠΟΡΩΝ.ΈΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙ Η ΙΡΛΑΝΔΙΑ,ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΠΛΗΘΥΣΜΟ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΑΤΑΙΑ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΞΑΓΩΓΩΝ ΤΗΣ,ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΘΙΣΤΟΥΝ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΣΗΜΕΡΑ.ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΕΝΟΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΒΛΕΠΟΥΜΕ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΆΛΛΗ,ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΑΡΚΕΙΤΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΜΕΤΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΩΧΑΔΕΡΦΙΣΜΟ,ΥΠΟΘΗΚΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗ ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ ΤΗΣ ΣΤΑ ΞΕΝΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΩΝΤΑΣ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ,ΤΗΣ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΑΙΣΘΗΜΑΤΟΣ ΔΙΚΑΙΟΥ ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ.ΕΥΘΥΝΕΣ ΒΕΒΑΙΩΣ ΈΧΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ Η ΊΔΙΑ,ΠΟΥ ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΤΙΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ.ΠΑΡΟΛ’ΑΥΤΑ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΆΜΕΣΑ (Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ) ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΔΡΑΣΕΙ,ΤΟΤΕ ΘΑ ΟΔΗΓΗΘΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ…
jim adams
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 199
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2008
Τόπος : Milkyway

ΔημοσίευσηΘέμα: απο email που μου στειλανε   Κυρ Μαρ 01, 2009 6:20 pm

D.C.A. DiChloroAcetate

Υπάρχουν θεραπείες για τον καρκίνο που το υπουργείο υγείας δεν θέλει να γνωρίζετε.
Παρακολουθήστε το βίντεο και σκεφτείτε πως μπορείτε να βοηθήσετε για να σωθούν ζωές!
Διαδώστε αυτό το βίντεο όπου μπορείτε.

Βγήκε το νέο επαναστατικό φάρμακο για τον καρκίνο από ερευνητική ομάδα του Καναδά με προϊστάμενο έλληνα ερευνητή του εξωτερικού. Δραστική αντιμετώπιση των καρκίνων Πνεύμονα, Εγκεφάλου και Στήθους και δευτερευόντως άλλων μορφών, δίχως τις παρενέργειες της τυπικής χημειοθεραπείας. Εργαστηριακή επίτευξη συρρίκνωσης καρκινικών όγκων πάνω από 70%.

Εμποδίζεται να βγει στην αγορά και να χρηματοδοτηθούν οι έρευνες επειδή το φάρμακο δεν είναι συμβατό με τους αμείλικτους νόμους του Καπιταλισμού του πλέγματος των φαρμακοβιομηχανιών και της Νέας Τάξης.

Για μια ακόμα φορά οι έλληνες του εξωτερικού μεγαλουργούν και πρωτοστατούν στην μάχη εναντίον του καρκίνου.

Ιστοσελίδα του Δρ.Μιχαλάκη πάνω στο DCA Πανεπιστήμιο Αλμπερτα:

http://www.depmed.ualberta.ca/dca/

Τελευταία επιστολή του Δρ.Μιχαλάκη - Οκτώβριος 2008:

http://www.depmed.ualberta.ca/dca/letter_100208.htm...

Ο γιατρός Ευάγγελος Μιχελάκης καρδιολόγος στην Αλμπέρτα του Καναδά ανακάλυψε ότι η χορήγηση της ουσίας DCA σε ασθενείς που πάσχουν από καρκίνο βοηθά δραστικά στην υποχώρηση της ασθένειας!! Μάλιστα σε ορισμένες μορφές καρκίνου όπως του πνέυμονα, του στήθους και του εγκεφάλου επιτεύχθηκε συρρίκνωση των καρκινικών όγκων πάνω από 70%!!!
ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ!

http://www.youtube.com/watch?v=0qiY93khAYI

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΕΡΩΤΗΜΑ:
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΑΧΥΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΡΕΥΝΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ;;;

ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΟΥΣΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΟΥΝ ΤΩΡΑ ΟΙ ΦΑΡΜΑΚΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ.
ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ, ΘΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΖΩΕΣ ΣΤΟ ΒΩΜΟ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ.

ΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ!!!

ΚΑΝΤΕ INVITE ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ!!!!
ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!
ΠΡΕΠΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ!
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΛΟΙ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΙΣΧΟΣ!!!
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών http://filomatheia.blogspot.com
tsiounis
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: tsiounisa4   Κυρ Μαρ 01, 2009 10:07 pm

O KARKINOS EINAI YPOULOS AN TON PROLAVIS ARXIS
EXI KALOS OMOS AN PAS KAI ARXISIS THERAPIA KAI XYMIOTHARAPIA
PEZETE LIGO GIA TO FARMAKO POU LES EINAI MEGLI EYTYNI
PROS TON ANTHROPO GIAYTO KAMIA AKOMA FARMAKOVIOMIXANIA
NA ANALAVI TOSO MEGALO RISKO EINAI MEGALO TO KOSTOS
NA PEZIS ME TIS ANTHOPINES ZOES AN BGI OMOS THA EINA
MAGALO VIMA GIA THN ANTHROPOTITA STON KOSMO
PREPI OMOS NA EXI OIKONOMIKI DINATOTITA GIA OLOUS
????GER
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: KATARAMENH ARVSTIA   Δευ Μαρ 02, 2009 12:51 pm

KΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ, ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ, ΚΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΚΑΙΕΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ. ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΘΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΜΟΝΟΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΕΝΟΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΤΟΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2008 ΑΠ'ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΑΡΩΣΤΙΑ. Α' ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ, ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΜΑΛΙΑΚΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΓΕΥΣΗ, ΠΟΣΑ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΓΙΝΕΙ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΕΤΑΛΟ ΤΟΥ ΜΑΛΙΑΚΟΥ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΤΑ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΚΑΠΟΙΩΝ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ ΕΧΟΥ ΓΡΑΦΤΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΤΥΠΟ. ΦΑΝΤΑΣΘΕΙΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΜΕΓΕΘΟΙ ΠΟΥ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΑΜΠΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ΜΕ ΛΥΣΣΑ ΣΤΟ ΝΕΟ ΦΑΡΜΑΚΟ, ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΘΑ ΝΕΟ ΦΑΡΜΑΚΟ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΡΘΩ ΣΤΗ ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ, Ο ΙΔΙΟΣ ΗΤΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ, ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑ? ΕΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑ, ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΑΣΘΕΝΗΣ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΡΟΜΑΞΑ, Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΟΥΤΕ Ν'ΑΚΟΥΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ, ΣΤΙΣ ΠΑΡΑΚΛΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΤΟΥ ΠΩΣ ΕΠΡΕΠΕ, ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΩΣ, ΟΧΙ ΠΟΤΕ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ ΣΗΜΕΡΑ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ. ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ Μ'ΑΥΤΑ ΚΑΙ Μ'ΑΥΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ Σ'ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΣΒΗΣΕ. ΟΙ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΙΕΣ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΣΑΝ ΚΑΙ ΦΟΡΤΩΣΑΝ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΟΥΛΑΚΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ, ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΚΙ'ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΓΙΑ ΔΕΚΑ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΙΧΑ ΦΟΒΕΡΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ, ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΤΟΜΑΧΙΟΥ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΟΥΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΓΑΝ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΩΡΕΣ! ! ! ! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΟΜΕΡΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ. ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΔΗΓΟΥΣΑΝ ΣΤΗ ΧΟΛΗ, ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΧΟΛΟΛΥΘΙΑΣΗ!!!!!!!! ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΙΡΘΕ ΣΤΙΣ 18/4/08, ΑΝΗΜΕΡΑ ΤΩΝ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ, ΟΤΑΝ ΠΗΡΑ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΤΗΣΙΩΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΡΑΦΟ ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΑΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ, ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΩ ΚΑΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΥΠΟΓΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΘΟΛΕΡΟΤΗΣ ΜΕΣΑΙΝΤΕΡΙΟΥ Κ.Λ.Π, Κ.Λ.Π. ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΒΛΑΞ ΑΦΟΥ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΑΧΑΜΟΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ, ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΗΜΟΥΝ Ο ΙΔΙΟΣ Μ'ΕΝΑ ΥΦΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΑ ΝΑ ΕΛΕΓΕ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΤΟ ΠΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ, ΑΦΟΥ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ, ΞΕΡΟΒΗΞΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ!!!! ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, ΕΚΕΙΝΗ ΤΙ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΓΚΕΣ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΨΙΛΟΣ ΣΤΟ ΚΟΡΦΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ, ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ. ΣΕ ΕΠΙΜΟΝΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΕΛΙΚΑ ΠΩΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΛΟΙΠΟΜΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ, ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑΤΡΕ ΤΟΥ ΛΕΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΓΚΟ? ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΙΑ. ΒΓΗΚΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟΝ ΕΚΛΕΚΤΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ ΓΙΑΝΝΗ ΜΑΓΑΛΙΟ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΤΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΣΑΒΒΑ ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΙ ΕΚΕΙ ΓΙΑΤΡΟΙ. ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΘΑΣΩ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΣΑΒΒΑ, ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ, ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΗΤΑΝ ΠΩΣ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ Η ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΕΙΧΕ ΕΠΙΣΚΕΥΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΗΣ ΠΑΡΕΑΣ [ΤΣΙΓΑΡΙΔΑΣ, ΔΟΝ ΧΟΥΑΝ ΚΑΡΛΟΣ η ΚΟΛΛΙΟΣ, ΚΑΙ ΚΑΡΑΒΙΔΑΣ] ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΣΤΟ ΗΡΩΔΕΙΟ, ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΕΞΕΙΣ ΑΠΟΦΑΣΗ, ΑΦΟΥ ΕΦΕΡΑ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΜΟΥ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ, ΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΝΑ ΜΠΩ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΕΡΔΙΖΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΦΟΒΕΡΗ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΖΩΗΣ ΜΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΡΑΓΙΚΗ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΡΙΧΕΣ ΚΑΤΣΑΡΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ. ΜΙΑ ΩΡΑ ΑΡΧΗΤΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΩΝ, ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΗΜΕΙΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ????????????? ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ, ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΟΥΣ ΕΚΛΕΚΤΟΥΣ ΜΟΥ ΦΙΛΟΥΣ, ΓΙΑΝΝΗ ΜΑΓΑΛΙΟ, ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΝΤΟΥΝΗ, ΚΑΙ ΤΟΝ ΘΕΟΔΟΣΗ ΘΕΟΔΟΣΟΠΟΥΛΟ, ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΗΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΤΗΝ ΠΕΤΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗ ΧΟΛΗ. ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΙΣΤΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΖΟΥΜΠΟΥΛΗ ΣΤΗΝ ΚΗΦΗΣΙΑ ΠΟΥ ΕΝΤΟΠΙΣΑΝ ΤΗΝ ΠΕΤΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗ ΧΟΛΗ ΚΙ'ΕΤΣΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ ΜΟΥ. ΑΥΤΑ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΝΑ ΛΑΛΗΣΩ, ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ, ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΛΑ. pirat pirat pirat pirat pirat pirat pirat
tsiounis
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H NEA MAΣ ΑΥΛΗ!   Παρ Μαρ 06, 2009 12:33 am

AS FIGOUME APO TA LIPITIRA TIS ZOIS KAI PAME STIS XARES
JIM JITA ILIKO TI EGINE STO GORGOGIRI TIN APOKRIA
SIGOURA TA ALANIA TRAVIJAN FOTO KAI VINTEO
genikos8
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: to sxolio mou   Κυρ Μαρ 08, 2009 7:18 am

mporei na mhn eimai dhmosiografos 'h dianooumenos opws ta agaphta melh tou forum alla thelw kai egw na kanw ta sxolia mou me ligo xioumor pou isws mporei na einai ligo san ton kyklo twn vlammenwn poihtwn alla pistevw oti mporw na stathw sto ypsos twn peristasewn...

1on sxetika me to farmako enantion tou karkinou :
epeidh h episthmh proxwra me almatwdh vhmata kai se ligo kairo symfwna panta me ta periodika periergou periexomenou (trito mati, strange k.a.) tha geniomaste me prokathorismeno DNA kai oi arrwsties tis opoies tha exoume tha apokathistantai me nanobots (robotakia megethous aimosfairiou - nano = ekatomyriosto tou ekatostou) ta opoia tha elegxoun mesa sto swma mas gia to ti trexei kai tha mas enhmerwnoun... den thelw na to paiksw eidhmwn alla o nomos tou Moore anaferei oti kathe 2 xronia meta apo thn epiteuksh kapoiou kainourgiou montelou (px apo ton pentium 4 phgame ston core 2 duo kai katopin ston I7 ths Intel) tha anaptysetai kati kainourgio - ekseliksh tou prohgoumenou telws pantwn... dld den kseroume ti mas ginetai kai pou pame!!!

2on sxetika me ton paliokwsta:
epeidh o palaiokwstas kai o rizai ta eixan plakakia me tous fylakes ths fylakhs eixan perasei ekei mesa kinhta - rologia kathws kai oti allo skeftoume... auto dld shmainei oti zoume sthn pio teleutaia xwra ths eurwphs kai sthn xwra ths mizas (oxi autokinhtou) kai ths diafthoras... kai leei o rasoulhs ax ellada s'agapw kai vatheia se euxaristw gia tis mizes , ta vatopedia kai to erwtiko skandalo me ton prwhn G.G. toy ypourgeiou politismou pou oloi ton exoume ksexasei... anti na asxolithoume me olh thn ellada kai pou den exoume douleies kathomaste kai asxoloumaste me koutamares (arloumpes opws leme sto markopoulo) kathomaste kai klaime gia m@l@kies!!!

synelthete ligo giati xanomaste!!! sygnwmh gia to politikopoihmeno yfos tou 2ou keimenou mou alla me pnhgei to dikio mou kai den mporw na anasanw!! ama evgaine h OKRA sthn kyvernhsh (den to lew epeidh eimai melos ths alla epeidh eimaste nea paidia me alles apopseis kai me alla myala pou skopo den exoun na fane lefta oute na kanoun vlakeies!!! epishs den anhkoume se kanena komma kai oi politikes antilhpseis mas einai kathara dhmokratikes!!! ama vgainame ega tha ihtlea na yphrxan sthn athina ola ta mpouzouksidika ths elladas kai na hmoun kathe mera ekei :-p loipon ,
ouf ta eipa kai ksespasa ligaki... thn epomenh fora pou tha ksanampw kai tha ksanagrapsw tha grapsw gia oti allo mou katevei sto kefali pou parepitontws einai keno (eipa sthn arxh oti den eimai dhmosiografos oute tou panepisthmiou - dianooumenos alla kapois pou sta 24 tou xronia zei thn trelh kai palavh elhnikh pragmatikothta opws o kathenas ths hlikias tou!!! osoi to diavasete sas euxaristw poly gia ton xrono sas kai na eiste ola ta melh tou forum kai twn O.KR.A kai L.O.G. kala!!!

me sevasmo kai ektimhsh giwrgos apo korwpi attikhs (siga na mhn dwsw kai stoixeia tautothas, sas gelasane axaxaxaax :-p)_
MANAGER
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: GENIKOS FOR EVER.   Κυρ Μαρ 08, 2009 2:53 pm

GENIKE EISAI MEGALH MORFH, KAI MEGAS ANALYTHS. NAI MONO ME THN O.KR.A UA DOYME ASPRH MERA, NA DOYME OMVS POTE TO FILARAKI SOY O ARKAS UA APOFASISEI NA ENERGOPOIHUEI. MHPVS PREPEI NA TOY MILHSEIS MARKOPOYLIOTIKA?
genikos8
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: apanthsh ston manager   Κυρ Μαρ 08, 2009 9:33 pm

tha ton ftiaksw egw ton arkadoulh!!!!
POOF
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: MPOYRANTAS FOR EVER   Τετ Μαρ 18, 2009 10:24 pm

study study study study KYRIE KAUHGHTA H L.O.G. SAS EYXARISTEI GIA THN EPISKECH KAI SAS PERIMENEI JANA STO GORGOGYRI. study study study study study study
PEPOS

ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΥΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ   Σαβ Μαρ 21, 2009 8:31 pm

affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid Προ ετων, μου συνεβη το εξης ''χαριτωμενο'' περιστατικο. Ηταν καλοκαιρι, αργα το βραδυ και καθησα στα επι του πεζοδρομιου τραπεζια μιας ταβερνας της γειτονιας μου για να δειπνησω. Ελαχιστοι οι υπολοιποι θαμωνες,και μεταξυ αυτων δυο αστυνομικοι, εν στολη. Σε λιγο περασε ενας νεαρος, 15-16 ετων, με ''μηχανακι'', η εξατμιση του οποιου εκανε αρκετο θορυβο. Καπου κοντα φαινεται οτι πηγε και σε λιγο ακουσαμε να επιστρεφει απο τον ιδιο δρομο, προκαλωντας τον ιδιο θορυβο. Τοτε σηκωθηκαν οι δυο αστυνομικοι, τον σταματησαν και υπεθεσα πως ηθελαν να του κανουν συσταση για τη θωρυβωδη εξατμιση η να του παρουν τα στοιχεια και να τον μηνυσουν για διαταραξη της κοινης ησυχιας σε προχωρημενη ωρα. Και θα ειχαν απολυτο δικιο. Αντι γι'αυτο, με εκπληξη μου ειδα οτι αρχισαν να τον χτυπουν μανιωδως με χερια και με ποδια. Σηκωθηκα απο το τραπεζι και ειπα, γιατι τον χτυπατε, μπορειτε να τον συλλαβετε και να τον πατε στο τμημα. Τα ειπα ευγενικα και ομολογω δειλα. Ηταν ομως αρκετα για να στραφουν εναντιον μου και παραλιγο να δειρουν κι'εμενα. Μου ζητησαν ταυτοτητα, προθυμα την εδειξα και κρατησαν τα στοιχεια μου.Σε λιγεσ μερες με καλεσαν στο τμημα και ο βλοσυρος ο αξιωματικος υπηρεσιας με ρωτησε τι ειδα και τι ακουσα. Διηγηθηκα το περιστατικο και ειπα αυτα που τωρα γραφω. Απο τις ερωτησεις του αξιωματικου υπηρεσιας καταλαβα οτι δεκα τουλαχιστον αλλοι μαρτυρες, κυριως αστυνομικοι, ειχαν καταθεσει οτι οχι μονο δεν ηταν οι αστυνομικοι που εδειραν τον νεαρο, αλλα αντιθετως ο νεαρος... καθυβρισε και εδειρε τους αστυνομικους!!!! παρατηρηση πρωτη, εχει καποιος αντιρηση πως αυτος ο νεαρος μετα μεγαλης χαρας και εκδικησης, σημερα θα ηταν απο τους πρωτεργατες των κουκουλοφορων? και επειδη δεν γνωριζουμε την σημερινη του ηλικια, αν δεν ειχε καμια συμετοχη λογω ηλικιας, σιγουρα μετα χαρας θα ηταν απο τους πρωτους συμπαραστατες, και θα ειχε απολυτο δικιο, σωστα? Να λοιπον γιατι ο κοσμος μισει τους αστυνομικους, και πως να μην τους μισησει οταν υπαρχουν στις ταξεις της αστυνομιας τετοια καθαρματα? και δυστυχως αυτα τα καθαρματα περνουν στο λαιμο τους και τους εντιμους, π.χ. Αλεξανδρος, Στρατης, Θανασης Δ. Γιωργος Τ. και πολλοι αλλλοι που χαρη σ'αυτα τα καθαρματα τους περνει ολλους η μπαλα. Διαβαστε και το παρακατω για να δειτε το μεγαλειο της αυθαιρεσιας confused confused confused confused confused Σε καποια διαδηλωση ενας διαδηλωτης πεταξε ενα τουβλο και χτυπησε κατακεφαλα αστυνομικο. Το τουβλο το εριξαν απο τις πισω γραμες της διαδηλωσης και σχεδον ολοι, αστυνομικοι και διαδηλωτες, το ειδαμε να περναει πανω απο τα κεφαλια μας. Με συνελαβαν αμεσως, την επομενη με πηγαν στο δικαστηριο, δικαστηκα και καταδικαστηκα. ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΘΩ... ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΚΟΣΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ, ''ΑΥΤΟΠΤΕΣ'' ΜΑΡΤΥΡΕΣ, ΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΕΝΟΡΚΩΣ!!!! ΟΤΙ ΜΕ ΕΙΔΑΝ ΝΑ ΚΡΑΤΑΩ ΤΟ ΤΟΥΒΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΚΣΦΕΝΔΟΝΙΖΩ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥ! ΕΠΕΙΔΗ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΤΣΑΤΑΛΙΑ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΕΔΩ. ΕΣΕΙΣ ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΑΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΣΥΜΒΕΙ.
PEPOS

ΔημοσίευσηΘέμα: ΔΥΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ   Σαβ Μαρ 21, 2009 8:36 pm

ΤΑ ΔΥΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ, ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟ ΚΥΡΙΟ ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΡΚΑΓΙΑΝΝΗ.
genikos8
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: apanthsh   Κυρ Μαρ 22, 2009 5:53 am

telika apo oso fainetai oi kai kala prostates tou "nomou" tremoun pio poly kai apo emas... aploustata giati kai autoi einai anthrwpoi...mou eixe tyxei prin ligo kairo na me stamathsoune gia kapoion typiko elegxo... kai enw perimena to diplwma mou gia na fygw eixa piasei thn kouventa se xalaro tono me ton astynomiko... egw ton rwthsa thn gnwmh tou gia ta epeisodia me tous koukouloforous kai o ANTHRWPOS apeutheias ta katekrine... epishs mou eipe o idios ANTHRWPOS oti kai egw eimai oikogeneiarxhs kai exw paidia... ta symperasmata dika sas... filika panta , giwrgos
ΠΕΝΘΕΣΙΛΕΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 27/11/2008
Τόπος : NEVERLAND

ΔημοσίευσηΘέμα: Ο ΕΛΛΗΝΑΣ   Κυρ Μαρ 22, 2009 12:03 pm

Σε διαγωνισμό που έγινε στην Ουάσινγκτον πρίν από περίπου 15 χρόνια για τον καταλληλότερο χαρακτηρισμό ενός λαού,εκείνου που θα παρουσιάζει καλύτερα την
ψυχολογία του, πήραν μέρος περίπου ένα εκατομμύριο άτομα.

Δεκαπενταμελής επιτροπή από επιστήμονες επέλεξε ομόφωνα και βράβευσε τον δικαστή Ν. Κέλλυ για τον επιτυχημένο χαρακτηρισμό του Έλληνα.
"Μπροστά στο δικαστήριο της αδέκαστης ιστορίας, γράφει ο δικαστής, ο Ελληνας αποκαλύφθηκε πάντοτε κατώτερος από τις περιστάσεις, αν και από διανοητική άποψη, κατείχε πάντοτε τα πρωτεία.
Ο Ελληνας είναι ευφυέστατος αλλά και εγωιστής, δραστήριοςαλλά και αμέθοδος, φιλότιμος αλλά γεμάτος προλήψεις, θερμόαιμος,ανυπόμονος αλλά και πολεμιστής.
Εκτισε τον Παρθενώνα και αφού μέθυσε απότην αίγλη του, τον άφησε αργότερα να γίνει στόχος των έριδων,ανέδειξε τον Σωκράτη για να τον δηλητηριάσει, θαύμασε τον Θεμιστοκλή για να τον εξορίσει, υπηρέτησε τον Αριστοτέλη για να τον καταδιώξει, γέννησε τον Βενιζέλο για να τον δολοφονήσει. Εκτισε το Βυζάντιο για να το εκτουρκίσει, έφερε το '21 για να το διακυβεύσει, δημιούργησε το 1909 για να το λησμονήσει. Τριπλασίασε την Ελλάδα και παραλίγο να τη θάψει. Κόπτεται τη μία στιγμή για την αλήθεια και την άλλη μισεί αυτόν που αρνιέται να υπηρετήσει το ψέμα.
Παράξενο πλάσμα, ατίθασο, περίεργο, εγωπαθές και σοφόμωρο, ο Ελληνας.
Λυπηθείτε τον, θαυμάστε τον αν θέλετε. Κι αν μπορείτε προσπαθήστε να τον ταξινομήσετε".
PEPOS

ΔημοσίευσηΘέμα: PROTASH AGANAKTHSHS   Κυρ Μαρ 22, 2009 7:18 pm

ΦΙΛΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΠΡΟΤΑΣΗ, ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΣΜΣ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΡΑΝΕΙΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ''ΚΑΙΝΕ'' ΟΠΩΣ Π.Χ. ΑΣΦΑΛΕΙΑ,ΠΑΙΔΕΙΑ,Κ.Λ.Π. ΕΓΩ ΗΔΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ 22.03 ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΘΙΞΑ ΗΤΑΝ Η ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ, ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ, ΣΙΔΕΡΑ, ΣΙΔΕΡΑ, ΣΙΔΕΡΑ, ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ ΤΗΣ ΦΥΛΑΚΗΣ, ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΙΘΕΝΤΑΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΑ ΠΑΡΑΘΥΡΑ, ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ ΤΟΥΣ!!!!. Υ.Γ. ΓΕΝΙΚΕ ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΟ ''ΓΛΥΦΕΙΣ'' ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ.
PEPOS

ΔημοσίευσηΘέμα: EIΡΗΝΗ ΠΑΠΑ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ   Δευ Μαρ 30, 2009 10:29 pm

ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΠΑ ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ Η ΝΕΑ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ? ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗΣ ΦΙΓΟΥΡΑ ΠΟΥ ΕΝΣΑΡΚΩΝΕΙ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΨΥΧΗ, ΣΤΗ ΒΑΘΥΤΕΡΗ ΕΚΦΡΑΣΗ ΤΗΣ. ΤΗ ΘΑΥΜΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΟΦΥΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΤΗΣ. ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΝΑ ΣΥΝΕΝΑΙΣΟΥΝ ΣΕ ΚΑΤΙ, ΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΟΛΛΟΙ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ.
jim adams
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H NEA MAΣ ΑΥΛΗ!   Δευ Μαρ 30, 2009 11:17 pm

ΚΑΙ ΕΓΩ ΨΗΦΙΖΩ ΔΑΓΚΩΤΟ ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΠΑ!
ΟΥΤΩΣ Ή ΑΛΛΩΣ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΠΟΛΥ ΨΗΛΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΕΔΡΟ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ "ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ" ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ! Cool
delta29
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΠΕΠΟ ΚΑΙ ΤΖΙΜΑΝΤΑΜΣ   Τετ Απρ 01, 2009 2:19 pm

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ (ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΥΣ). Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΗΤΙΚΗ Η ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗ?
????
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: TIMHTIKH DIAKRISH   Τετ Απρ 01, 2009 9:46 pm

ΦΥΣΙΚΑ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΗΤΙΚΗ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΙΣΩΣ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ Ο ΘΕΣΜΟΣ ΘΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΟΞΕΣ. ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΠΑ ΔΑΓΚΩΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΖΙΜ ΑΝΤΑΜΣ.
jim adams
Admin

ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: H NEA MAΣ ΑΥΛΗ!   Τετ Απρ 01, 2009 11:44 pm

...ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗ ΟΧΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΠΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ "ΛΕΓΑΜΕΝΟΥΣ" ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΒΑΛΛΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΔΥΝΑΤΟ ΤΡΟΠΟ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΘΕΣΗ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΟ ΣΥΝΑΦΙ ΤΟΥΣ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΑΜΦΙΒΟΛΟΥ ΑΞΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΤΟΥΣ!
ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ Ο DELTA29 ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΑΜΟΙΒΕΤΑΙ!!! bounce
POOF
Επισκέπτης

ΔημοσίευσηΘέμα: DELTA 29 KAI AMILHTO NERO   Πεμ Απρ 02, 2009 9:57 pm

OTAN O DELTA 29 APOFASISEI NA BGEI APO TO KABOYKI TOY KAI NA EKTEUEI UA EINAI MIA SHMANTIKH MERA. EINAI KRIMA ENAS ANURVPOS NA GNVRIZEI TOSA POLLA KAI NA GRAFEI TOSA LIGA. H TSIGKOYNIA TOY DEN EXEI ORIA. DOYLE TOY MAMONA STAMATA NA PROSKYNAS TON EPIGEIO.

H NEA MAΣ ΑΥΛΗ!
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Φιλομάθεια :: Η Αυλή μας :: Αυλόπορτα-
Μετάβαση σε: